در کارگاهای سنتی شارژ کپسول های آتش نشانی، به علت نداشتن دستگاه های مکانیزه برای پر کردن کپسول های co2 شارژ کنندگان به صورت دستی اقدام به شارژ می کنند به طوری که یک شلنگ رابط بین سیلندر اصلی ‌و کپسول مورد شارژ قرار می‌دهند و شیر سیلندر را در حالت باز قرار می‌دهند و مقداری گاز وارد کپسول می‌شود ،که هرگز کپسول به وزن استاندارد پر شدن نمی رسد.
با استفاده از دستگاه هوشمند تزریق گاز co2 فقط کافیست سیلندر اصلی را دستگاه وصل کرده و کپسول مورد شارژ را درون گیره پنوماتیک تعویه شده در دستگاه قرار داده و سپس شلنگ شارژ را به کپسول متصل نموده و دستگاه تزریق co2 را روش نموده دستگاه پس از پر کردن کپسول با وزن استاندارد به طور خود کار خاموش شده سپس کپسول را از دستگاه جدا میکنم.
((شرکت تیگرا طراح ‌وتولید کننده ماشین آلات شارژ))

برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در پنجشنبه 28 تير 1397

((سیم پیچ کوپلینگ آتش نشانی))
در اکثر موارداتش نشانان برای اتصال شیلنگ های برزنتی آتش نشانی به کوپلینگ از بسته های آب ویا نمونه ای از بست های آلومینیومی موجود در بازار استفاده می‌کنند.
این کاربسیار خطر آفرین و غیر اصولی می‌باشد ودر تمام دنیا منسوخ شده است.
در هنگام استفاده از این نوع بست ها ‌و اتصالات غیر استاندارد هنگام انجام عملیات ها در موارد بسیاری دیده شده است که بر اثر فشار آب شیلنگ از کوپلینک جدا شده است ‌و آسیب های جدی به آتش نشانان موارد نموده است ‌همچنین باعث مخطل شدن عملیات ها گشته است .
شرکت تیگرا با استفاده از دستگاه اتوماتیک سیم پیچ اقدام به سیم پیچی شیلنگ های آتش با ایمنی صد در صد میکند.

برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در سه شنبه 26 تير 1397

مورد مصرف دستگاه پودر پر کن در صنایع ایمنی و آتشنشانی می باشد .

: در گذشته شارژ کپسول آتش نشانی از نوع پودر خشک بسیار کار طاقت فرسا ودر مواردی کاملا غیرممکن به نظر می رسیده است


ادامه مطلب
برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در دوشنبه 25 تير 1397

((کپسول آتش نشانی چیست))
کپسول آتش نشانی وسیله است برای خاموش‌ کردن و یا کنترل آتش سوزی های کوچک که البته اغلب در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.


ادامه مطلب
برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در يکشنبه 24 تير 1397

سیستم اطفا حریق گاز co2 چیست


سیستم اطفا حریق گاز co2چیست,
با توجه به اینکه گاز co2 قدرت اطفا حریق بالایی دارد و از لحاظ اقتصادی سیستم پر هزینه ای نیست همچنان مورد توجه بسیاری از مدیران ایمنی می باشد.


ادامه مطلب
برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در يکشنبه 24 تير 1397

کپسول آتش نشانی

همانطور که میدانید کپسول آتش نشانی از جمله تجهیزاتی میباشد که در بیشتر ادارات و سازمان ها و همچنین منازل وجود دارد و در مواقع آتش سوزی و ضروری میتوان از آن برای خاموش کردن آتش استفاده نمود. کپسول آتش نشانی از جنس فلزی بسیار مقاوم است و از ماده ای در درون بدنه خود (مانند دی اکسید کربن) بهره میبرد که میتواند به سرعت آتش را خاموش کند این ماده باعث خفه شدن آتش می شود . کپسول آتشنشانی دارای ضامنی بر روی قسمت فوقانی خود میباشد که بعد از کشیدن آن به سرعت فعال میشود و مواد را با فشار از درون بدنه به بیرون خارج میکند.

کپسول آتشنشانی انواع مختلفی دارد که برخی از آنها کوچک و برخی دیگر بزرگ هستند. کپسول های آتشنشانی کوچک را بیشتر برای محیط های کوچک مانند داخل منازل و یا داخل خودرو استفاده میکنند و کپسول های بزرگتر را در سازمان های بزرگ استفاده می کنند .وزن کپسول های آتش نشانی دستی از 1 کیلوگرمی تا 14 کیلو گرمی یا 14 لیتری متغیر است و انواع بزرگتر کپسول های آتش نشانی را به دلیل سنگین بودن با چرخ دست حمل میکنند و حتی در جای ثابت نصب می شود که دیگر این نوع از کپسول های آتش نشانی دستی نمی باشد.

شارژ کپسول آتش نشانی

بعد از چند بار استفاده از کپسول آتش نشانی باید مواد داخل آن شارژ شود. شارژ کپسول آتش نشانی باید بعد از چندین بار استفاده انجام شود تا برای استفاده های بعدی آماده شود. البته شارژ کپسول آتشنشانی بستگی به استفاده شما نیز دارد. ممکن است قدرت حریق به حدی باشد که مواد داخل کپسول در یک بار استفاده خارج شود و نیاز باشد تا شارژ کپسول آتش نشانی بعاد از یکبار استفاده انجام شود.

انواع مواد خاموش کننده کپسول های آتش نشانی

به دلیل متفاوت بودن عامل حریق و مواد در حال سوخت ,خاموش کننده ها نیز متفاوت می باشند یعنی بسته به ماده در حال اشتعال موادی که با آن آتش خاموش می شود نیز متفاوت است به همین دلیل کپوسل آتش نشانی با مواد اطفائ حریق متفاوتی پر می شوند. پنج نوع مواد اطفاءکننده با کار برد متفاوت در خاموش‌کننده‌های ذیل وجود دارد:

۱- خاموش‌کننده‌های محتوی آب WATER FIRE EEXTINGUISHER

۲- خاموش‌کننده‌های محتوی پودرPOWDER FIRE EEXTINGUISHER

۳- خاموش‌کننده‌های محتوی گاز CARBON DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER

۴- خاموش‌کننده‌های محتوی کف EEXTINGUISHER FOAM FIRE

۵- خاموش‌کننده‌های محتوی مواد هالوژنه HALOGENATED FIRE EEXTINGUISHER

برای شارژ کپسول آتشنشانی باید از مراکزی که در این حوزه فعالیت میکنند کمک بگیرید. شارژ کپسول آتشنشانی فرایند هایی دارد که باید مرحله به مرحله انجام شود تا شارژ به صورت کامل انجام شود.

قبل از شارژ کپسول آتشنشانی باید از نوع کپسول و همچنین دستور العمل های شارژ کپسول آتشنشانی مورد نظر اطلاعات لازم را به دست بیاورید. بیشتر و یا میتوان گفت تمامی کپسول های آتشنشانی قرمز رنگ میباشند که کلاس بندی های آنها با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال سیلندر کپسول آتشنشانی که در کلاس a قرار دارد از آب پر شده است. سیلندر کپسول های آتش نشانی کلاس b،c،d از مواد شیمیایی خشک پر شده اند و کاملا با مواد کپسول های آتشنشانی نوع a متفاوت است.حتما باید نسبت به این موضوع که کپسول آتشنشانی شما از چه موادی پر شده اهمیت ویژه ای قائل شوید زیرا در هنگام آتش سوزی تشخیص اینکه کپسول از چه موادی پر شده بسیار دشوار است و ممکن است به شما آسیب برساند.

طرز کار سیلندر کپسول آتش نشانی:

کپسول های آتش نشانی به دو روش عمل میکنند ,مسقیم و وارونه ( واژگون) که البته این روش ,طرز کار کپسول های قدیمی می باشد .

طرزکار واژگون :

در این روش باید کپسول آتش نشانی را واژگون کرد تا ماده خاموش کننده آتش از آن خارج شود و چنانچه به صورت مستقیم این کار را انجام دهید عامل فشاری که باعث خروج ماده خاموش کننده می شود خارج میشود ولی ماده اطفائ حریق خارج نمیشود

طرزکار مستقیم : برعکس روش قبلی باید به صورت مستقیم استفاده شود و اگر وارونه استفاده شود عامل فشار برای خروج مواد خاموش کننده آتش از نازل خارج می شود و نه مواد خاموش کننده آتش پس بسیار ضروی است که بدانید کپسول آتش نشانی که دارید چگونه عمل می کند

قدرت پرتاب کپسول آتش نشانی :

برای آنکه بتوانید با فاصله مناسب آتش را خاموش کنید بایدکپسول آتشنشانی قدرت پرتاب داشته باشد که این میزان بسته به اینکه کپسول آتش نشانی با چه ماده ای پر شده متفاوت است و معمولا بین 2 تا 7 متر می باشد.

توجه

شارژ کپسول آتش نشانی را فقط در صورتی میتوانید انجام دهید که اطلاعات کاملی از نحوه شارژ داشته باشید. نحوه شارژ کپسول آتش نشانی نیازمند آموزش میباشد و باید قبل از هر اقدامی آموزش های لازم را دیده باشید.

شرکت تیگرا در استانهای زیر خدمات ارائه و شارژ کپسول آتشنشانی انجام می دهد:

شارژ کپسول آتش نشانی در تهران

شارژ کپسول آتش نشانی در اشتهارد

شارژ کپسول آتش نشانی در آبیک

شارژ کپسول آتش نشانی در شهریار

شارژ کپسول آتش نشانی در هشتگرد

فروش کپسول آتشنشانی

فروش جعبه آتش نشانی ،شرکت تیگرا

برچسب ها : تیگرا ، شارژ کپسول ، آتش نشانی ، مشاوره آتش نشانی ، کپسول آتش نشانی ،
+ |
نوشته شده توسط mhn در پنجشنبه 21 تير 1397
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه
سایت صیغه موقت